Wat kan er in een paar weken veel veranderen.
Wat kan er in een paar weken veel veranderen.

Deze keer plaatsen we geen blog maar ons nieuwsbericht. Dat is al bijna een blog op zich. Met een paar links naar een aantal andere berichten waar we je graag op attenderen. Een oproep om deel te nemen aan ons wekelijkse STEMmings-café waarbij wij letterlijk en figuurlijk de verbinding leggen tussen leden en iedereen met belangstelling voor business development voor bedrijven in de maakindustrie, bouw en installatietechniek. En ook de aankondiging van diverse online workshops die we de komende weken organiseren. Van harte welkom
Op 2 maart plaatsten we dit bericht op onze site: ‘Ondanks Corona-virus groeit Nederlandse industrie fors - maar ook zorgen’. Dit naar aanleiding van de NEVI inkoopmanagersindex (PMI) over februari 2020. De daarin genoemde zorgen:
- de gevolgen door stagnatie van leveringen vanuit China vanwege het Corona-virus;
- de voortdurende onzekerheid rond Brexit;
- in eigen land de stikstofcrisis.
Wat kan er veel veranderen in een paar weken. Want op 11 maart moesten wij onze eerste workshop annuleren. De dag daarop kon ’s avonds een streep door alle workshops en trainingen tot en met 6 april. En inmiddels is duidelijk dat fysieke bijeenkomsten tot 1 juni niet doorgaan.
Menselijk en economisch leed
Het Corona-virus laat een spoor van leed achter. Hoewel nog beperkt, weerspiegelt het zich in de NEVI PMI index van maart. En is het terug te vinden op de pagina’s met familieberichten in kranten, in ziekenhuizen, achter menig voordeur en op individueel niveau.
Voor de één komt de klap in privé hard aan en voor de ander vooral zakelijk. En de één is wellicht nog ‘paralyzed’ door alles wat zich om haar/hem afspeelt en weet niet in welke richting bewogen moet worden. Terwijl de ander de situatie al min of meer geaccepteerd heeft en voorsorteert op de toekomst na het Corona-virus.
STEMmingscafé
We zijn ons er terdege van bewust dat voor iedereen de situatie anders is. Maar voor vrijwel iedereen is de huidige situatie ongewis en levert het spanningen op. We zijn dan ook benieuwd hoe het met jou en je familie gaat, met jouw bedrijf of de organisatie waarvoor je werkzaam bent.
En om daar met elkaar over te praten organiseren we voorlopig elke vrijdagmiddag het STEMmings-café - online wel te verstaan. Om ervaringen te delen, ideeën uit te wisselen, vragen te stellen of om elkaar gewoon even te ‘ontmoeten’.
Letterlijk en figuurlijk leggen we daarvoor de verbinding tussen leden en iedereen met belangstelling voor business development voor bedrijven in de maakindustrie, bouw en installatietechniek.
En, stel tijdens het STEMmings-café ook gerust je hulpvraag. Wie weet kunnen wij of iemand anders je helpen.
Voorlopig online verder
Zoals gemeld, hebben wij al onze (fysieke) activiteiten geannuleerd. Maar we hebben ons de afgelopen twee weken ook voorbereid op het online-aanbieden van verkorte programma’s. Vaak om eerst gewoon eens (kosteloos) kennis te maken met een onderwerp dat nu – of juist na COVID-19 – relevant is. We ontmoeten je dan ook graag online bij het STEMmingscafé of bij één van onze andere online programma's:
-
STEMmings-café – iedere vrijdagmiddag van 14 tot 15 uur – ontmoeten, verbinden, bijpraten, onderling de stemming peilen of een discussie aangaan over een item rond business development in tijden van crisis en onzekerheid. Direct aanmelden: klik hier.
-
De online workshop 'hoe haal je meer uit een beursdeelname' – dinsdag 21 april
- En ook de geplande masterclass van dinsdag 19 mei gaat online door rond de mythe: Marketing is social selling. Mythe of niet? Onverwacht wel een heel actueel onderwerp!
We wensen iedereen heel veel sterkte in deze bijzondere tijd.
Met vriendelijke groet en graag tot ziens bij een van onze online activiteiten.
Maarten van der Boon & Willem de Vries.
« Terug naar overzicht met blogs
Bekijk hier eerder gepubliceerde blogs
januari 2021
- 20-01-21 - Van B2B marketing naar P2P conversatie
- 07-01-21 - Laten we samen bouwen aan een sterke maakindustrie
december 2020
- 20-12-20 - ‘Face’ de realiteit
- 07-12-20 - Marketing in technische B2B: messcherp journalistiek gefileerd.
november
oktober
- 29-10-20 - Bewust bezig zijn met nu én morgen
- 06-10-20 - Moet je in technische B2B nu hopen of vrezen?
september
augustus
- 17-08-20 - Key Account Management * Innovatie = Perspectives tot de tweede macht
- 08-08-20 - B2B inkopers leggen vinger op de zere plek rondom online verkopen